Новини » Політика » Міністр оборони США обіцяє захистити Україну і Грузію від Росії
Останні новини
Всі новини

Міністр оборони США обіцяє захистити Україну і Грузію від Росії

Lloyd Austin

Міністр оборони США Ллойд Остін (Lloyd Austin) під час свого візиту до Грузії і України в рамках європейського турне збирається обговорити умови членства країн в НАТО.

Про це повідомляється на сайті Міністерства оборони США, інформує «Публіцист».

Згідно з повідомленням відомства, Остін наголосив, що «двері в НАТО» відкриті і для Грузії, і для України. Він збирається спонукати країни внести необхідні зміни, щоб вони могли претендувати на членство в альянсі.

«І в Грузії, і в Україні Остін підкреслить, що двері НАТО відкриті, і закличе ці країни здійснити необхідні зміни, щоб вони могли отримати право на членство в оборонному альянсі», - наголошується в повідомленні міноборони Пентагону.

Крім цього, Пентагон пообіцяв захистити Грузію і Україну від Росії. Раніше  в Естонії заявили, що Росія - це головна загроза незалежності країни.

«Ми запевняємо і зміцнюємо суверенітет країн, що знаходяться на передовій російської агресії», - сказав представник відомства.

Міністр оборони США відвідає Україну, Грузію, Румунію і Бельгію. Точні дати візитів не називали. Згідно з поширеною раніше Північноатлантичним альянсом інформації, зустріч міністрів оборони країн, які входять до НАТО, відбудеться в Брюсселі 21-22 жовтня. Головувати на ній буде генсек НАТО Йенс Столтенберг.

Нагадуємо: У парламенті Швеції заявили про необхідність вступу в НАТО через дії Росії

В американському військовому відомстві пізніше уточнили, що у Остіна буде можливість обговорити «прогрес України у проведенні реформ в сфері оборони і військової промисловості, необхідних для просування євроатлантичних устремлінь», а також «регіональне співробітництво союзників і партнерів в Чорному морі». Поїздка повинна буде підкреслити «непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України».

Україна - НАТО

Відносини України з НАТО ( у тому числі військове співробітництво України з НАТО) розпочалися ще у 1992 році, коли Україна вступила до Ради євроатлантичного партнерства. У 1994 – приєдналася до програми «Партнерство заради миру», а ще за три роки – у 1997-му підписала Хартію про особливе партнерство і заснувала комісію Україна-НАТО.

Раніше: НАТО виганяє 8 російських офіцерів розвідки, які маскувалися під дипломатів

Першу офіційну заяву щодо можливості вступу України до Плану дій з членства (ПДЧ) наша країна подала тільки у 2008-му. Коли до влади в Україні у 2010-му році прийшов Віктор Янукович Міжвідомчу комісію з питань підготовки України до вступу в НАТО і Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції ліквідували.

Лише після подій Революції гідності, анексії Криму та з початком війни на Донбасі знову постало серйозно питання членства України в НАТО.

Серед реформ, які потрібні для вступу України в НАТО – реформа армії, оборонних закупівель, децентралізації управління. Оскільки реформи не надто швидко впроваджуються, навіть теоретично можлива дата приєднання невідома.

Безкоштовна крипта в Телеграмі Крипта по-українськи
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Більше по темах: США
Опитування
Як ви оцінюєте президенство Володимира Зеленського?
Цікаві Новини
Американця, якого в Росії засудили за шпигунство, відправили до карцеру через незнання російської мови
Американець, який штурмував Капітолій, просить політичного притулку у Білорусі
Опубліковано відео, на якому Саакашвілі їсть в грузинській в'язниці
Перша у світі країна запровадила обов'язкову вакцинацію дітей від COVID-19
Googlе заблокував YouTube-канал Слідчого комітету Білорусії через санкції

Новини тижня

Мультимедіа
В Україні вперше почали виготовляти власні боєприпаси для гранатометів (ФОТО)
В Україну прибула партія ПТРК Джавелін від США
У Москві відвалилася частина Кремля (ВІДЕО)
СБУ затримала бойовика «ЛНР», який працював на ФСБ Росії
На Харківщині масово продавали підроблені ПЛР-тести і сертифікати про вакцинацію