Міжнародне свідоцтво про вакцинацію можуть отримати усіх, хто зробив щеплення двома дозами вакцини від COVID-19. Міністерство охорони здоров’я України розповіло, як же має бути заповнений цей документ, інформує «Публіцист».
Як же отримати сертифікат про вакцинацію для поїздки за кордон?
Так званий «міжнародний паспорт вакцинації» видає сімейний лікар. Щоб мати можливість його отримати, необхідно взяти з собою закордонний паспорт, оскільки до свідоцтва вноситимуть і його номер.
Варто зазначити, що на відміну від внутрішніх ковід-сертифікатів, Міжнародне свідоцтво про вакцинацію можна отримати лише в паперовій формі.
Свідоцтва друкуються на папері формату А4 білого кольору, при цьому жовтий папір не э обов’язковим. Дані для документа лікар генерує власноруч з медичної інформаційної системи.
Читайте також: Перші ліки від ковіду пройшли клінічні випробування
Бланк свідоцтва заповнюється англійською мовою у лівій частині документа.
У правій частині документа інформація може дублюватися українською.
Свідоцтво про вакцинацію - зразок
Наводимо зразок заповнення міжнародного свідоцтва про вакцинацію. У верхній частині документа вказують ПІБ, стать, дату народження та громадянство. Також зазначається назва і номер закордонного паспорта або іншого документа для подорожей за кордон. Нижче потрібно написати, що вакцинація була проведена проти COVID-19, а також поставити підпис.
У нижній частині документа вказують дані про вакцинацію у таблиці. Таблиця з даними про обидві дози вакцини також двомовна.
Верхній рядок потрібно заповнити українською мовою, нижній – англійською. Поля можуть бути заповнені лише англійською – це не буде помилкою.
Інформація про 1 та 2 дози може бути заповнена в одному рядку або в різних.
У таблиці має бути вписана назва та виробника вакцини та зазначена дата кожної вакцинації. Також потрібно вказати термін дії документа.
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке можна отримати зараз, дійсне протягом 1 року.
Утім, у випадку отримання даних нових клінічних досліджень, термін придатності сертифікатів може змінитися.
Крім того, у документі вказується інформація про лікаря: ім’я, посада, підпис.
Печатка лікаря та назва медичного закладу не потрібні. Однак в останній графі має стояти печатка закладу, який видав свідоцтво.
Зверніть увагу: на Міжнародному свідоцтві про вакцинацію не повинно бути QR-коду! Якщо під час внесення даних в електронну систему була зроблена помилка, лікар може виправити її.
Що робити з попереднім сертифікатом про вакцинацію?
Власники Міжнародного свідоцтва про вакцинацію від коронавірусу терміном на пів року, отриманого раніше, можуть взяти у свого сімейного лікаря новий документ. Він буде дійсним ще 6 місяців.
Читайте також: Названі лауреати Нобелівської премії 2021 року з медицини
Отримати цей документ можуть громадяни, які повністю прищепилися проти COVID-19 вакцинами, схваленими Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
В Україні можна зробити щеплення проти COVID-19 такими вакцинами:
- Comirnaty від Pfizer-BioNTech;
- CoronaVac від Sinovac Biotech;
- AstraZeneca від Covishield або SKBio;
- Moderna.
Свідоцтво про вакцинацію і COVID-сертифікат: в чому різниця
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію – це документ про зроблені щеплення, який відповідає міжнародним медико-санітарним нормам, затвердженим Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 2005 році.
У такі свідоцтва вносяться дані про щеплення проти грипу, поліомієліту, кору та інших інфекційних захворювань, зокрема проти COVID-19.
Документ можна отримати тільки у паперовій формі.
Він має діяти у всіх країнах, що з 2005 року зобов'язались дотримуватися «Міжнародних медико-санітарних правил» ВООЗ.
Читайте також: В Україні з'явиться власна вакцина від COVID-19
Міжнародний COVID-сертифікат – це аналог цифрового COVID-сертифіката ЄС, який свідчить про:
- вакцинацію,
- негативні результати ПЛР-тестів,
- або одужання після COVID-19.
COVID-сертифікат дозволяє вільно подорожувати до країн світу, які увійшли до Довірчої мережі е-здоров'я ЄС.
На відміну від міжнародного свідоцтва про вакцинацію, цей документ можна отримати і використовувати через додаток «Дія».
Підписуйтеся на наш Телеграм і Фейсбук