Новини » Персони » Хто такий Богдан Хмельницький
Останні новини
Всі новини

Хто такий Богдан Хмельницький

Богдан Хмельницький фото

Зміст


Український гетьман Богдан Зиновій Хмельницький був видатним лідером козацького руху 17 століття в Україні. Його найбільше пам'ятають за те, що він очолив повстання проти Речі Посполитої, яке призвело до встановлення незалежності України від польського панування та підписання Переяславського договору в 1654 році.

До того, як стати козацьким лідером, Богдан Хмельницький вів війни з кримськими татарами і турками. Його лідерство в цих конфліктах зробило його відомим воєначальником і шанованою фігурою серед українців. Окрім повстань проти іноземних держав, Богдан Хмельницький також приніс в Україну економічні реформи, такі як скасування податків на шляхту та кріпаків, а також підтримку малих ремісничих майстерень. Пізніше він був зарахований до лику святих обома українськими греко-католицькими церквами, що свідчить про те, як його зусилля допомогли сформувати сучасну Україну. Його історія залишається невід'ємною частиною української історії, надаючи натхнення майбутнім поколінням, які прагнуть більшої свободи та автономії.

Богдан Хмельницький: коротка біографія


Бондан Хмельницький народився в 1595 році (по деяких даних у 1596-му) в заможній родині в невеликому українському містечку Суботів, що зараз знаходиться в Черкаській області, Україна, тоді Київське воєводство, Річ Посполита. Вірогідна дата народження Хмельницького - 27 грудня. Майбутній український гетьман при хрещенні отримав два імені: Богдан та Зиновій.

Родина Хмельницького

Він народився у шляхетній родині, яка з покоління в покоління служила польським королям, і з раннього дитинства був пристосований до військового керівництва.

Його батько Михайло Хмельницький був чигиринським підстаростою. Він був на службі у коронного гетьмана Станіслава Жолкевського У 1620 році брав участь у поході Жолкевського на Молдову та загинув у битві з турками під Цецорою.

Мати Агафія Хмельницька (можливо друге ім'я, дане після переходу в чернечий чин). Про неї відомо дуже мало, навіть ім'я мами Богдана Хмельницького достеменно не підтверджене. Після смерті чоловіка вона одружилася з шляхтичем Василем Шишком-Ставецьким, який пережив її і служив в армії Речі Посполитої.

Сім'я і діти

У видатного українського гетьмана було 3 дружини:

  • перша дружина Ганна Сомко (Гафія Сомківна) - дочка переяславського купця та мати всіх його дітей. З нею він одружився у 1623 року. Вона померла передчасно (1608 — 1647 роки)
  • друга дружина Олена Чаплинська (Мотрона Хмельницька) - колишня жінка його ворога. Одружився з нею у 1649 році. Вона була найбільшим його коханням. Була страчена його сином навесні 1651 році за зраду.
  • третя дружтига Ганна Золотаренко - Богдан Хмельницький одружився з нею влітку 1651 року. Вона була міщанкою з Корсуня та вдовою полковника Мартина Пилипенка. Пережила його, і у 1671 році стала чорницею з ім'ям Анастасія Київо-Печерського жіночого монастиря.

Відомо про, якнайменше, семеро дітей у Богдана Хмельницького - 3 сини та 4 доньки:

Тиміш Хмельницький (1630-1635 року народження — 15 сентября 1653)
Юрій Хмельницький (1640-1642 року народження — 1685 році)
Остап Хмельницький (1637 року народження - 1647)

Степанида (Степанія) Хмельницька (1635 року народження)
Катерина Хмельницька (1647 року народження — 1668 році)
Марія Хмельницька (1630 року народження - 1719)
Олена Хмельницька (дані відсутні)

Також існують непідтиверджені дані, що син Григорій помер немовлям.

Дитинство та юність

Бондан виріс у середовищі, де високо цінували культуру, освіту і політику. Він навчився читати, писати і вільно розмовляти трьома мовами - польською, латинською та русинською. Пізніше він навчався у Вільнюській єзуїтській академії у професора грецької мови Марка Крижафського, який заохочував його використовувати свої письменницькі навички для просування української культури та ідентичності. Згодом Бондан став одним із лідерів Козацької революції, під час якої він написав кілька договорів, що поклали початок самовизначенню українського народу.

Безкоштовна крипта в Телеграмі Крипта по-українськи
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Опитування
Як ви оцінюєте президенство Володимира Зеленського?
Цікаві Новини
Американця, якого в Росії засудили за шпигунство, відправили до карцеру через незнання російської мови
Американець, який штурмував Капітолій, просить політичного притулку у Білорусі
Опубліковано відео, на якому Саакашвілі їсть в грузинській в'язниці
Перша у світі країна запровадила обов'язкову вакцинацію дітей від COVID-19
Googlе заблокував YouTube-канал Слідчого комітету Білорусії через санкції

Новини тижня

Мультимедіа
В Україні вперше почали виготовляти власні боєприпаси для гранатометів (ФОТО)
В Україну прибула партія ПТРК Джавелін від США
У Москві відвалилася частина Кремля (ВІДЕО)
СБУ затримала бойовика «ЛНР», який працював на ФСБ Росії
На Харківщині масово продавали підроблені ПЛР-тести і сертифікати про вакцинацію