Український письменник та філософ Петро Кралюк опублікував дві статті у газеті «День», де назвав п'ять історичних територій, що належать російським областям, українськими землями.
На переконання Кралюка, історичні землі України за СРСР роздали іншим республікам і русифікували, інформує «Публіцист».
Зокрема, йдеться про Стародубщину та Східну Слобожанщину. На думку письменника, через відокремлення цих українських земель українці опинилися за межами своєї батьківщини.
Стародубщина
Стародубщина, як пише Кралюк, — це близько 40 відсотків території сучасної Брянської області Росії. Свого часу ця земля була під контролем Литви та Польщі, а від часів Богдана Хмельницького перебуває у складі Росії.
Під час повстання на чолі з Хмельницьким українські козаки зайняли Стародубщину. З 1663 тут існував Стародубський козачий полк.
1918 року Стародубщина перебувала у складі українських державних утворень. За умовами Брестського миру 1918 року вона увійшла до Української Народної Республіки.
Читайте також: У Москві відвалилася частина Кремля (ВІДЕО)
Пізніше Стародубщина була у складі Української Держави гетьмана Павла Скоропадського.
Проте наприкінці 1918 року цей край зайняли більшовики, де розпочали терор проти українського народу.
На Стародубщині народилися чи були пов'язані з нею чимало діячів української культури, українського суспільного та політичного життя. Наприклад, коріння гетьмана Павла Скоропадського зі Стародубщини, а сам він навчався у Стародубській гімназії.
Слобожанщина
Крім того, на думку філософа, Росія привласнила Східну Слобожанщину — територію, розподілену зараз між районами Курської, Білгородської, Воронезької та Ростовської областей Російської Федерації. Туди, як уточнив Кралюк, українці почали масово мігрувати за часів Хмельницького у пошуках спокійнішої ситуації.
Також ці території відомі за іншими назвами. Наприклад, за назвою Острогозчина — від назви Острогозького козацького полку. Заснували його козаки Чернігівського та Ніжинського полків у 1652 році. Полковим центром стало місто Острогожськ (інша назва - Рибне). Зараз Острогозьк перебуває у складі Воронезької області Росії.
У другій половині XVII ст. ці землі стають місцем активної міграції українців. Це було пов'язано з повстанням під керівництвом Богдана Хмельницького.
Потрапивши після Переяславської ради до складу Московії, а згодом Російської імперії, Стародубщина залишалася одним із значних центрів українського життя. Так опинилися ці історичні українські землі у складі Російської імперії.
Основна частина населення Східної Слобожанщини відчувала себе козаками-українцями та розмовляли українською мовою.
Читайте також: НАТО відкрив нову базу за 500 км від Москви
При цьому в русифікації перелічених земель письменник звинуватив спочатку радянське, а потім і російське керівництво. Тому відсоток українського населення у цьому регіоні під час переписів постійно зменшувався. Хоча все ж таки люди, які ідентифікують себе українцями, тут залишаються. Так, за переписом 1989 року, у однмоу з районів Білгородської області мешкало 74,6 відсотка українців.
Також він нагадав слова президента Росії Володимира Путіна, який неодноразово заявляв, що держави, які утворилися після розпаду Радянського Союзу, «забрали» російські території, і взагалі вони не входили до складу СРСР у таких межах, які мають зараз.
Українські депутати та політичні діячі часто висловлюються щодо приналежності російських земель Україні. Наприклад, у травні поточного року депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко заявив, що ще сто років тому на Кубані розмовляли українською мовою. За словами політика, це українські етнічні землі, відрізані від країни «волею долі». На його переконання, ці південні території Росії мають належати Україні.
Читайте також: В Естонії заявили, що Росія - це головна загроза незалежності країни
Підписуйтеся на наш Телеграм і Фейсбук