Новини » У світі » Євромайдан в Польщі - тисячі поляків протестують проти виходу країни з ЄС
Останні новини
Всі новини

Євромайдан в Польщі - тисячі поляків протестують проти виходу країни з ЄС

Польща в Євросоюзі

У Польщі тисячі людей вийшли на протест під гаслом «Залишаюся в ЄС» проти уряду і за збереження країни в Євросоюзі.

Про це повідомляє авторитетне видання «Deutsche Welle», інформує «Публіцист».

«Ми повинні врятувати Польщу, ніхто не зробить цього за нас. Зустрічаємося о 18:00 на Замковій площі у Варшаві», - закликав колишній президент Євроради, голова найбільшої опозиційної партії «Громадянська платформа» Дональд Туск на своїй сторінці у Twitter.

Участь в акції, яку вже назвали «польський євромайдан» протесту взяли десятки тисяч поляків, а також політики більшості опозиційних партій і громадські активісти, які закликали не допустити, щоб дії польської влади могли призвести до виходу Польщі з ЄС.

Нагадуємо: У парламенті Швеції заявили про необхідність вступу в НАТО через дії Росії

Відкриваючи маніфестацію, Туск наголосив, що «група перебранців у суддівських тогах за наказом лідера владної партії з порушенням конституції вирішила вивести Польщу з ЄС».

«Ми залишаємося!», «Ми - Європа!» - такі гасла скандували протестанти, розмахуючи прапорами Польщі та Європейського Союзу. Крім столиці Польщі, акції пройшли також в Гданську, Познані, Щецині, Кракові та інших польських містах.

Польща - ЄС

Чому Польща може вийти з ЄС?

Ідеться про рішення конституційного суду Польщі від 7 жовтня, відповідно до якого Основний закон держави має перевагу над нормами права ЄС.

У вересні 2021 року Європейська комісія прийняла рішення застосувати фінансові санкції до Польщі за порушення незалежності суддів.

«Ми приймаємо два рішення, що стосуються незалежності суддів в Польщі. Спочатку ми просимо Європейський суд ввести фінансові штрафи проти Польщі за діяльність Дисциплінарної палати, яка все ще призначає слухання і не дотримується постанову суду», - повідомляла віце-президент Європейської комісії Віра Юрова.

Раніше Європейська комісія подала на Польщу до Європейського суду через зміни в її правовій системі, які підривають судову незалежність. Йде мова про реформи судової системи Польщі, в тому числі Верховного суду.

Також цікаво: НАТО виганяє 8 російських офіцерів розвідки, які маскувалися під дипломатів

Так, в січні 2020 року судді та адвокати, щонайменше 14 країн, виступили у Варшаві на захист прав людини і верховенства права в Польщі, оскільки польський Сенат розглядав закон, що підриває незалежність судової влади. Зміни ставили польську судову систему під політичний контроль виконавчої влади.

Після цього Конституційний Суд Польщі прийняв рішення, яким наголосив, що норми права ЄС не можуть бути вищими за польські.

Зокрема, зазначається, що законодавство ЄС мають перевагу перед національними законами лише в межах компетенції органів ЄС, на здійснення якої Польща дала згоду, приєднуючись до Союзу.

У свою чергу Європейська комісія засудила позицію Конституційного Трибуналу Польщі.

«Усне представлення постанови Конституційного трибуналу Польщі викликає серйозні побоювання щодо верховенства права ЄС і авторитету Суду Європейського Союзу», - зазначили в Єврокомісії.

Таким чином постала загроза щодо перебування Польщі в ЄС.

Польща - Євросоюз

Процес приєднання Польщі до Євросоюзу почався ще в далекому 1989 році, однак офіційно Польща вступила до ЄС лише в 2004 році.

За останні 20 років вона зуміла здійснити багато перетворень. Більшість польських експертів таку успішність пояснюють членством країни в Європейському Союзі та НАТО, що за своєю масштабністю прирівнюється до отримання Польщею незалежності в момент розвалу Російської імперії в 1917 році.

Вступ Польщі до ЄС у 2004 році фактично став вирішальним у загальному розвитку країни. За показниками соціологічних досліджень, всупереч економічним проблемам, переважна більшістьнаселення Польщі вважає цей крок найвагомішим чинником у процесі повернення Польщі до Європи.

Під час референдуму щодо членства РП в ЄС 77,4  % поляків висловились за інтеграцію до Європейського Союзу, 22,5  % — проти. А вже через 4 роки після вступу до ЄС, під час опитування центром TNS OBOP в лютому 2008 року, лише 5 % поляків не схвалювали перебування країни в Євросоюзі.

Безкоштовна крипта в Телеграмі Крипта по-українськи
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Поділитися новиною:
Опитування
Як ви оцінюєте президенство Володимира Зеленського?
Цікаві Новини
Американця, якого в Росії засудили за шпигунство, відправили до карцеру через незнання російської мови
Американець, який штурмував Капітолій, просить політичного притулку у Білорусі
Опубліковано відео, на якому Саакашвілі їсть в грузинській в'язниці
Перша у світі країна запровадила обов'язкову вакцинацію дітей від COVID-19
Googlе заблокував YouTube-канал Слідчого комітету Білорусії через санкції

Новини тижня

Мультимедіа
В Україні вперше почали виготовляти власні боєприпаси для гранатометів (ФОТО)
В Україну прибула партія ПТРК Джавелін від США
У Москві відвалилася частина Кремля (ВІДЕО)
СБУ затримала бойовика «ЛНР», який працював на ФСБ Росії
На Харківщині масово продавали підроблені ПЛР-тести і сертифікати про вакцинацію