Українська патріотична пісня «Батько наш - Бандера» стала вірусною і започаткувала новий флешмоб в Україні.
Флешмоб почали учениці 11-го класу львівського ліцею, інформує «Публіцист».
Вони 8 жовтня записали відео з піснею для свого акаунта у TikTok, на якому школярки під фонограму співали патріотичну пісню «Батько наш - Бандера». Після цього його поширили популярні спільноти та групи в Телеграмі (Telegram), що стало початком масового флешмобу в Україні.
Українці активно почали записувати і свої версії патріотичної пісні в Twitter, TikTok та Instagram з хештегами #БатькоНашБандера та #БандераГерой, додаючи меми про російського президента Володимира Путіна.
Нагадуємо: В Україні з'явився «Віртуальний музей російської агресії»
Напередодні, 20 жовтня, школярки розповіли «5 каналу», що виклали відео, «аби підтримати патріотичний рух в Україні», однак не сподівалися на таку такий успіх.
Зазначимо, що відразу з'явилася інформація, зокрема, від російських ЗМІ, яку підхопила і частина українських, нібито таким чином школярки хотіли «провчили вчительку, яка виражала свої проросійські погляди». Однак, за словами учениць, це неправда.
Уперше пісню «Батько наш – Бандера» львівські школярки почули у виконанні у виконанні колективу випускників «Богослов'я» Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича «Пентархія».
Нагадуємо: Про курсантів з Севастополя, які під час захоплення Криму співали Гімн України, знімуть фільм
Учасники ансамблю розповіли «Радіо Свобода», що записали цю пісню 2019 року в музеї Бандери в селі Старий Угринів Івано-Франківської області, а виклали її в YouTube 2020 року. Зараз у цього відео понад 185 тис. переглядів, більшість коментарів користувачі залишили протягом останніх двох тижнів.
21 жовтня флешмоб підтримали і у Верховній Раді. Пісню заспівали народні депутати від «Європейської солідарності» Петра Порошенка.
Природньо, що в Росії піднімається протилежна хвиля в ЗМІ, які масово висловлюють невдоволення такому флешмобу, який ще більше популяризує Степана Бандеру та патріотизм серед української молоді.
Про пісню «Батько наш – Бандера»
«Батько наш - Бандера, Україна - мати!» — це українська патріотична пісня, в якій оспівують поширену в повстанських піснях історію про тяжко пораненого в бою вояка УПА, якого оплакує мати.
У інформпросторі пісня про Степана Бандеру з'явилася у березні 2019 у виконанні священників під орудою отця Анатолія Зінкевича.
Нагадуємо: В Луганській області вперше за 30 років відбувся військовий парад
За словами учасників ансамблю «Пентархія», які і записали відео на неї, вони вперше почуди повстанську пісню саме від настоятеля Свято-Троїцького духовного центру Данила Галицького ПЦУ в Тернополі Анатолія Зінкевича, який помер у 2019-му році.
► Хто автор пісні «Батько наш - Бандера, Україна - мати!»?
► Про що пісня ?
► Де знайти слова пісні «Батько наш - Бандера»?
Слова пісні «Батько наш - Бандера, Україна - мати!»
Батько наш — Бандера, Україна — мати,
Ми за Україну буде́м воювати! | (2)
Ой, у лісі, лісі, під дубо́м зеленим,
Там лежить повстанець тяже́нько ране́ний. | (2)
Ой, лежи́ть він, ле́жить, терпить тяжкі муки,
Без ліво́ї но́ги, без право́ї ру́ки. | (2)
Як прийшла до нього рідна мати йо́го,
Плаче і ридає, жа́лує йо́го. | (2)
Ой, сину́ ж мій, си́ну, вже навоювався,
Без право́ї ручки, без ніжки зостався. | (2)
Мами ж наші, мами, не плачте́ за нами,
Не плачте́ за нами гіркими сльозами. | (2)
Батько наш — Бандера, Україна — мати,
Ми за Україну буде́м воювати! | (2)
А ми з москалями та й не в згоді жили,
На само́го Петра у́ бій ми вступили. | (2)
Москалі тікали, аж лапті́ губили,
А наші за ними постріли били. | (2)
Батько наш — Бандера, Україна — мати,
Ми за Україну буде́м воювати! | (2)
Ой, як мати сина сво́го поховала
На його могилі сло́ва написала. | (2)
На його могилі сло́ва написала:
Слава Україні! Всім героям слава! | (2)
Хто такий Степан Бандера
Степан Бандера – це український політичний діяч, ідеолог українського націоналізму. У лютому 1940 року він став керівником фракції ОУН (б), 1947 року очолив провід ОУН. У 1959 році його вбив агент КДБ.
У 2010 році президент України Віктор Ющенко надав Бандері звання Героя України (посмертно). Того самого року Донецький окружний суд визнав указ Ющенка незаконним, пославшись на те, що Бандера не був громадянином України. У 2011 році Вищий адміністративний суд залишив чинним рішення донецького суду.
У липні 2021 року група народних депутатів із різних фракцій зареєструвала проєкт постанови, у якому рекомендувала президенту України Володимиру Зеленському повернути Степанові Бандері звання Героя України. Документу у Верховній Раді на даний момент все ще не розглянутий.