Новини » Авто » Коли потрібно міняти шини на зимові та літні на автомобілі
Останні новини
Всі новини

Коли потрібно міняти шини на зимові та літні на автомобілі

Коли міняти шини на авто

Два рази на рік у всіх власників виникає важливе запитання - коли міняти шини на колесах, коли вже можна коли перезувати авто на зиму і навпаки - на літо. І головне - на що варто звернути увагу при установці (купівлі) нової гуми (резини)? «Публіцист» допоможе розібратися з цим.

Проблема зміни гуми полягає в тому, що немає певної дати, коли точно треба «перевзувати машину». Доводиться орієнтуватися тільки по погоді. До цього варто поставитися дуже серйозно, оскільки, якщо колеса не відповідають погоді, то це може привести до серйозних аварій. Це відноситься і до літніх шин на ожеледиці, і до зимових на сухому асфальті.

Коли міняти шини на зимові

Межі періодів восени та весною для заміни шин досить широки, хтось раніше змінює, хтось пізніше ... Небезпека полягає в тому, що погода мінлива в цей час.

Затягування восени зі зміною літньої гуми на зимову набагато небезпечніше весняної ситуації, коли необхідно змінювати навпаки. Перший снігопад збирає недосвідчених любителів літньої гуми і змушує вивертати кишені на кузовний ремонт. Багато помиляються, коли думають, що зимові шини (колеса) призначені тільки для їзди по снігу або льоду, і коли на градуснику нижче нуля. Справа в тому, що у виробництві для різних типів гуми застосовують різний склад, і, літня гума при +7 градусів і нижче починає замерзати («дубіти»), внаслідок чого зменшуються властивості зчеплення, отже, збільшується гальмівний шлях практично в два рази.

Читайте також: Перевірити чи вільний бажаний номерний знак на авто тепер можна онлайн

Загалом, рекомендується міняти літні шини на зимові тоді, коли середньодобова температура опускається нижче нуля. Це, зазвичай, відбувається тоді, коли максимальна денна температура не перевищує 5-6 градусів Цельсія і тримається на такій позначці 5-7 днів. При такій погоді нічна температура часто йде в мінус.

Тому вибираючи час і відповідь на запитання коли потрібно міняти резину на зимову для вашого автомобіля, орієнтуйтеся на цю середньодобову температуру. Додатковим бонусом для ранньої зміни шин будуть поки ще терпимі черзі на шиномонтажі. Але пам'ятайте найголовніше, щоб до першого снігопаду ваш автомобіль був уже на зимовій гумі. Якщо це не так, їхати на ньому не можна!

Коли міняти шини на літні

Звичайно ж, чіткої межі між літом і зимою немає, тому до вибору дати зміни гуми варто підійти також відповідально. Адже навесні теплі і холодні дні можуть чергуватися і збивати водіїв з пантелику. Однак не можна забувати, що в першу чергу момент зміни гуми залежить від погодних умов.

У весняному, випадку все майже так само, як і в зимовому. Тільки затягування зі зміною може привести до того, що зимові колеса швидко зносяться і втратять шипи, якщо такі є. Адже зимова гума м'якша і при нагріванні вона стирається дуже швидко.

Варто також враховувати середньодобову температуру і час доби, в який зазвичай пересуваєтеся на вашому авто. Якщо їздите на роботу вранці і назад ввечері, а вдень машина стоїть на стоянці - поспішати одягати літню гуму не варто. Якщо пересуваєтеся тільки по дорогах, не заїжджаючи у двори, де за традицією завжди лід і сніг, то гуму також можна змінити.

Читайте також: Найнадійніші автомобілі для доріг України

Ті, у кого гума не шипована поспішати на шиномонтаж не варто - слід дочекатися плюсової температури вночі та близько +10 градусів удень.

Для шипованих коліс ситуація складніша, сухий асфальт сильно зношує гуму, кілька днів їзди рівні тисячам зимових пробігів. Орієнтуйтеся по ситуації на дорогах, по яких часто їздите.

Є універсальний варіант для таких «перехідних» періодів - це всесезонні шини. Але в цьому випадку доведеться виділити з бюджету кошти, щоб купити додатковий комплект резими, тому що «всесезонка» теж специфічна гума - вона ні влітку, ні взимку, не працює ідеально.

На що необхідно звернути увагу при зміні гуми?

Є ще один момент, на який мало хто звертає увагу, але від цього важливість його не зменшується. Вся справа в тому, що гума на осях автомобіля зношується далеко не однаково. На ведучих осях гума зношується більше і тому «торішні» колеса мають нерівномірний стан.

Тому встановлювати вживану літню гуму потрібно протилежно минулому року, тобто потрібно поміняти місцями задні і передні колеса. При такій установці керованість автомобіля буде кращою, ніж у випадку, коли на ведучих колесах стоїть зношена гума. Крім того, і сама резина буде служити довше.

Часто виникає питання з приводу того, як визначити які покришки минулого літа були встановлені на задній осі, а які на передній. Існує два способи вирішення цієї проблеми:

  • Простой спосіб

При зміні гуми необхідно позначати покришки буквами ЛП (ліва - передня), ПП (права - передня), ЛЗ (ліва - задня), ПЗ (права - задня). Зробити це можна або крейдою, поставивши позначки прямо на покришки, або вклавши папірці з відповідними записами прямо в покришки. Безумовно про використання цього способу потрібно подумати заздалегідь, при зміні гуми.

  • Складний спосіб. Необхідно оцінити ступінь зносу шляхом огляду покришок безпосередньо перед їх установкою.

На що варто звернути увагу при установці (купівлі) нової гуми?

Які шини кращі на зиму і літо? По-перше, нові шини повинні відповідати моделі автомобіля. По-друге, що не менш важливо, шини на осях повинні бути однаковими. Причому на цьому варто особливо загострити свою увагу.

Хоча закон про заміну шин дозволяє встановлювати різні шини на задню і передню осі, це не означає, що вони повинні бути різними. Їзда з різними шинами на різних осях може бути небезпечною. Справа в тому, що у різних моделей шин може бути різний склад, а отже коефіцієнти зчеплення покришок з дорогою можуть відрізнятися. Тому в разі гальмування автомобіля з різними покришками на різних осях, автомобіль може поводитися непередбачувано (може виникнути занос, може автомобіль відхилиться від траєкторії). 

Причому однаковими повинні бути не тільки розмір, конструкція, модель і малюнок протектора. Шини повинні бути повністю ідентичними. Тобто у них повинна повністю збігатися маркування. Покришки однієї моделі, випущені в різні роки, і тим більше на різних заводах, можуть зношуватися з різною швидкістю і знову ж приводити до погіршення керованості автомобіля.

Також зверніть увагу на загальні показники безпеки, якими ніколи не слід нехтувати. Пам'ятайте, що мінімальний сервіс підвищить безпеку:

  • cлідкуйте за тиском повітря - це допоможе надовго зберегти шини в хорошому стані. Пам'ятайте, що мінімальний сервіс - щотижневе підтримання необхідного тиску;
  • перевіяйте шини на наявність подряпин;
  • перевіряйте гуму на наявність бокових порізів;
  • постійно звертайте увагу на можливе здуття;
  • перевіряйте на нерівномірне зношення;
  • перевіряйте глибину малюнка і висоту протектора.

Акцентуємо Вашу увагу на те, що практично у всіх страхових компаній у всіх договорах КАСКО обов'язковим пунктом є використання сезонної гуми.

► Коли міняти шини (колеса) на зимові?

Коли максимальна денна температура не перевищує 5-6 градусів Цельсія і тримається на такій позначці 5-7 днів.

► Коли міняти шини (колеса) на літні?

Слід дочекатися плюсової температури вночі та близько +10 градусів удень.

► Яку гуму (резину) вибрати на зиму

 По-перше, нові шини повинні відповідати моделі автомобіля. По-друге, що не менш важливо, шини на осях повинні бути однаковими.


Безкоштовна крипта в Телеграмі Крипта по-українськи
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Поділитися новиною:
Опитування
Як ви оцінюєте президенство Володимира Зеленського?
Цікаві Новини
Американця, якого в Росії засудили за шпигунство, відправили до карцеру через незнання російської мови
Американець, який штурмував Капітолій, просить політичного притулку у Білорусі
Опубліковано відео, на якому Саакашвілі їсть в грузинській в'язниці
Перша у світі країна запровадила обов'язкову вакцинацію дітей від COVID-19
Googlе заблокував YouTube-канал Слідчого комітету Білорусії через санкції

Новини тижня

Мультимедіа
В Україні вперше почали виготовляти власні боєприпаси для гранатометів (ФОТО)
В Україну прибула партія ПТРК Джавелін від США
У Москві відвалилася частина Кремля (ВІДЕО)
СБУ затримала бойовика «ЛНР», який працював на ФСБ Росії
На Харківщині масово продавали підроблені ПЛР-тести і сертифікати про вакцинацію