Депутат парламенту Швеції Ларс Пюссі разом з колегами по партії виніс на розгляд риксдагу (назва парламенту Швеції) пропозицію про вступ країни в НАТО. Таку необхідність парламентарій пояснив в тому числі «діями Росії», інформує «Публіцист».
Швеція, як і Фінляндія, інтенсивно співпрацює з НАТО, однак не користуються перевагами, які є у членів альянсу, уточнили в партії.
Наприклад, країна позбавлена можливості впливати на стратегічні і політичні рішення в блоці, користуватися правом на військовий захист, як повноцінні члени організації.
Також в оточенні Пюссі наголошують, що населення Швеції все активніше підтримує вступ країни в НАТО. Існує думка, що співпраця Стокгольма з іншими країнами у військовій сфері допоможе Швеції зміцнити свою оборону.
Там згадали про і провокаційні дії Росії в Балтійському морі та заявили, що це «змушує згадати про часи холодної війни».
У зв'язку з цим вони заявили про необхідність «зміцнити співпрацю, яку Швеція в деякій мірі вже налагодила з НАТО».
Раніше повідомлялося, що восени 2020 року в парламенті Швеції заявили - уряду варто розглянути варіант вступу країни в НАТО. Однак через кілька днів представники Лівої партії підняли питання про необхідність прийняття заборони на проведення навчань Північноатлантичного альянсу на території Швеції, в її повітряному просторі і територіальних водах.
Чому Швеція не в НАТО?
Співробітництво між Швецією і НАТО почалось ще у 1949 році. Тоді Швеція вирішила не вступати в НАТО і заявила про свою традиційну політичну позицію, спрямовану на приєднання до миру, а також нейтралітет у війні.
Співробітництво Стокгольму з НАТО припускає неприєднання, нейтралітет у війні. Уряд Швеції вирішив: вона не братиме участі в НАТО як повноцінний член, бо хотів залишити державу нейтральною в потенційній війні. Ця позиція була підтримана без обговорення під час холодної війни.
Підписуйтеся на наш Телеграм і Фейсбук