Новини » Технології » Названі лауреати Нобелівської премії 2021 року з фізики
Останні новини
Всі новини

Названі лауреати Нобелівської премії 2021 року з фізики

нобелівська премія з фізики

Нобелівську премію з фізики присудили Сюкуро Манабе і Клаусу Хассельману - за фізичне моделювання клімату Землі, кількісний аналіз варіацій і надійний прогноз глобального потепління, а також Джорджо Парізі за відкриття того, як безлад і флуктуації взаємодіють в фізичних системах на масштабах від атомів до планет. Про це пише Нобелівський комітет на своєму сайті, інформує «Публіцист».

«Нобелівську премію з фізики цього року присудили за дослідження хаотичних і явно випадкових явищ. Сюкуро Манабе і Клаус Хассельмана заклали фундамент наших знань про клімат Землі і про те, як людство впливає на нього. Джорджо Парізі удостоєний нагороди за революційний внесок в теорію невпорядкованих матеріалів і випадкових процесів», - пише Нобелівський комітет.

Сюкуро Манабе - японо-американський кліматолог, він одним з перших почав вивчати глобальне потепління і створив першу модель клімату Землі.

«Він показав, як підвищена кількість вуглекислого газу в атмосфері веде до збільшення температури на поверхні Землі», - пише Нобелівський комітет в прес-релізі.

Клаус Хассельмана - німецький фізик і кліматолог. Створена ним кліматична модель показала, як погода впливає на клімат. За допомогою створених Хассельманом методів вчені довели, що збільшення температури на поверхні Землі дійсно пов'язане з попаданням все більшої кількості вуглекислого газу в атмосферу.

Джорджо Парізі - італійський фізик-теоретик. Його дослідження лежать в області комплексних систем, статистичної механіки і квантової теорії поля. Завдяки його відкриттям в області комплексних систем, як пише Нобелівський комітет, «стало можливо зрозуміти і пояснити самі різні явища не тільки у фізиці, але і в інших областях - наприклад, математики, біології, нейронауках і машинному навчанні».

Нагадуємо: Названі лауреати Нобелівської премії 2021 року з медицини

У минулому році нагороду розділили Роджер Пенроуз (за відкриття того, що освіта чорних дір служить надійним прогнозом загальної теорії відносності) і Райнхард Генцель - за відкриття супермасивного компактного об'єкта в центрі Чумацького Шляху.

Нагородження відбудеться 10 грудня, в день смерті Альфреда Нобеля. Як і в минулому році, церемонія пройде онлайн. Крім медалі і диплома лауреатам покладається грошовий приз у розмірі 10 млн крон.

Нобелівська премія з фізики вручається з 1901 року. Першим лауреатом став німець Вільгельм Конрад Рентген. Він отримав нагороду за відкриття рентгенівського випромінювання. З тих пір премію присудили понад 200 вченим.

Безкоштовна крипта в Телеграмі Крипта по-українськи
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Опитування
Як ви оцінюєте президенство Володимира Зеленського?
Цікаві Новини
Американця, якого в Росії засудили за шпигунство, відправили до карцеру через незнання російської мови
Американець, який штурмував Капітолій, просить політичного притулку у Білорусі
Опубліковано відео, на якому Саакашвілі їсть в грузинській в'язниці
Перша у світі країна запровадила обов'язкову вакцинацію дітей від COVID-19
Googlе заблокував YouTube-канал Слідчого комітету Білорусії через санкції

Новини тижня

Мультимедіа
В Україні вперше почали виготовляти власні боєприпаси для гранатометів (ФОТО)
В Україну прибула партія ПТРК Джавелін від США
У Москві відвалилася частина Кремля (ВІДЕО)
СБУ затримала бойовика «ЛНР», який працював на ФСБ Росії
На Харківщині масово продавали підроблені ПЛР-тести і сертифікати про вакцинацію