В Україні знімуть фільм про курсантів з окупованого Росією Севастополя, які залишились Україні під час захоплення Криму.
Про це повідомив народний депутат від партії «Євросолідарність» Олексій Гончаренко у своєму Телеграмі, інформує «Пубілцист».
Зазначається, що режисером буде Ахтем Сеітаблаєв, відповідний меморандум уже підписали в Одесі. Гончаренко повідомив, що командування ВМС України та режисер домовились про це у стінах Інститута Військово-Морських сил НУ «ОМА», де навчаються майбутні військові моряки.
Нагадуємо: Нацгвардія міняє радянські АК і СВД на українські гвинтівки UAR-15 і UAR-10
20 березня 2014 року українські курсанти заспівали гімн України в окупованому Севастополі. Це трапилось тоді, коли окупанти підняли російський прапор над академією. Тоді 32 студенти відмовились переходити на службу Росії та складати присягу окупанту.
Згодом вони з Севастополя переїхали навчатись в Одесу. У тому ж році в складі Національного університету «Одеська морська академія» створили факультет Військово-морських сил. 31 березня в 2017 році в Одесі 103 колишні курсанти Севастопольської академії ВМС імені Нахімова стали офіцерами українського флоту.
Фільми про війну в Україні
Після початку окупації Криму та захоплення частини Донбасу, в Україні почали знімати чимало фільмів про сучасну війну. Згадуємо про частину з них.
Читайте також: В Луганській області вперше за 30 років відбувся військовий парад
Фільм «Черкаси» (реж. Тимур Ященко)
Український повнометражний художній фільм про захоплення Криму. Звичайні хлопці з українського села Мишко та Лев опиняються на воєнному кораблі ВМС України «Черкаси». Екіпаж тральщика проходить навчання, а в цей час Віктор Янукович втікає з України, починається окупація Криму і «Черкаси» повертаються на базу, але вже у захоплений порт. 14 кораблів українського флоту заблоковані в озері Донузлав. І «Черкаси» – єдине, що протягом трьох тижнів чинить опір та не спускає український прапор.
Фільм «Атлантида» (реж. Валентин Васянович)
Український повнометражний художній фільм про перемогу України у війні. Війна на сході України завершилася. Усі окуповані території знову під «синьо-жовтим» стягом, але зі своїми проблемами – занедбані заводи, відсутність роботи, інфраструктури, починається справжній соціальний хаос. Режисер Валентин Васянович відмовився від роботи з професійними акторами, а працював з військовими та волонтерами, які брали участь у подіях на сході України.
Фільм «Позивний Бандерас» (реж. Заза Буадзе)
Український повнометражний художній фільм про початок війни на Донбасі. Восени 2014 року в зоні АТО група розвідників на чолі з досвідченим капітаном Антоном Саєнком (позивний «Бандерас») намагається запобігти диверсії та знешкодити російського підривника Ходока. Завдання ускладнюється тим, що події відбуваються біля рідного села Бандераса.
Фільм «Іловайськ 2014. Батальйон Донбас» (реж. Іван Тимченко)
Український повнометражний художній фільм про бої за Іловайськ під час війни на Донбасі. Сюжет розповідає про події липеня 2014 року. Йде війна на сході України. Батальйон добровольців «Донбас» звільнює Попасну від бойовиків. В цей час син колишнього полковника ГРУ Валерія Рункова з Ростова, Олексій, для заробітку наймається на війну. Батальйон проводить звільнення Курахового з початком серпня, потім підходить до Іловайська разом з частинами ЗСУ.
Підписуйтеся на наш Телеграм і Фейсбук