Національний банк України (НБУ) заборонив комерційним банкам приймати готівковий російський рубль для зарахування на депозити фізосіб.
Відповідне доповнення в інструкцію по веденню касових операцій регулятор вніс постановою №103 від 8 жовтня, інформує «Публіцист».
Документ набуває чинності 21 листопада 2021 року і буде діяти, поки буде в силі закон про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України.
Нагадуємо: В Україні з'явився «Віртуальний музей російської агресії»
Згідно з прийнятою постановою, банкам, їх філіалів і відділення заборонено здійснювати касові операції з приймання готівки іноземної валюти держави-окупанта для зарахування на вкладні (депозитні) рахунки фізичних осіб на період дії згаданого закону.
В цьому ж пункті інструкції залишається норма про те, що банкам заборонено в принципі здійснювати касові операції та операції з торгівлі з іншими банками з банкнотами і монетами РФ із зображенням карт з відображенням окупованих територій України або об'єктів, які на них розташованих.
Читайте також: Зеленський ветував закон про легалізацію криптовалюти в Україні
Такими вважається введена в 2017 році купюра в 200 рублів, на якій зображені два об'єкти в Севастополі - Херсонес Таврійський і пам'ятник затопленим кораблям на Графській пристані, а також обриси Криму із зазначенням самого Севастополя.
Відзначимо, що, згідно з останніми даними НБУ, на кінець серпня 2021 року обсяг депозитів домогосподарств в українських банках в російських рублях становив 321 млн грн в еквіваленті (актуальний курс російського рубля до гривні). В масштабах інших валют - це мізер. Для порівняння - в євро цей показник склав 53,8 млрд грн, в доларах - 228,4 млрд грн, а в національній валюті - 455,6 млрд грн.
При цьому на кінець серпня 2020 року рублеві депозити лежали в сумі 232 млн грн, тобто за рік зросли приблизно на 40%. Максимальним же цей показник в минулі роки був на кінець 2013 року - 889 млн грн, а мінімальним на кінець 2018 року - 172 млн грн.
🔰 Безкоштовна крипта в Телеграмі Крипта по-українськи