В Україні, на території Івано-Франківської області вранці 12 жовтня 2021 року стався землетрус.
Підземні поштовхи о 10:25 зафіксував Головний центр спеціального контролю, інформує «Публіцист».
Епіцентр розташовувався в районі сіл Солотвин та Дзвиня Івано-Франківської області на глибині 5 кілометрів. Магнітуда сягнула 2,0 бала за шкалою Ріхтера.
За класифікацією землетрусів відноситься до невідчутним. За розрахунками інтенсивність коливань - лежить нижче межі чутливості людей.
Протягом 2021 року на території Богородчанського району Івано-Франківської області вже був зареєстрований землетрус. Він стався 13 липня і магнітуда склала 2,3 бали за шкалою Ріхтера.
Попередній землетрус в Україні було 23 вересня на території Тернопільської області і він налякав влюдей, оскільки був фізично відчутний, що буває дуже рідко в Україні. Магнітуда підземних поштовхів становила 4,3. За класифікацією цей землетрус є помірним, тому люди відчували його, перебуваючи всередині приміщення.
Шкала Ріхтера - як вимірюють силу землетрусів
Розрізняють магнітудну шкалу Ріхтера і 12-бальну макросейсмічну шкалу - Шкала інтенсивності землетрусів Меркаллі.
Магнітуда землетрусу - величина, що характеризує енергію, яка виділилася в епіцентрі землетрусу у вигляді сейсмічних хвиль. Шкала запропонована американським сейсмологом Чарльзом Ріхтером в 1935 році, це десятковий логарифм переміщення голки стандартного сейсмографа, розташованого на відстані не більше 600 км від епіцентру.
Збільшення магнітуди на 1 одиницю відповідає збільшенню енергії землетрусу приблизно в 32 рази. На планеті Земля магнітуда за шкалою Ріхтера не може бути більша 9 одиниць - це обумовлено фізичними параметрами будови земної кори.
Існує велика кількість сейсмічних шкал, які можна звести до трьох основних груп. У великій частині світу використовують 12-бальну шкалу МSK-64 (Медведєва-Шпонхойера-Карника), в країнах Латинської Америки прийнята 10-бальна шкала Россі-Фореля (1883), в Японії - 7-бальна шкала.
Підписуйтеся на наш Телеграм і Фейсбук