Новини » Події » В Україні стався ще один незначний землетрус
Останні новини
Всі новини

В Україні стався ще один незначний землетрус

Землетрус в Україні

В Україні, на території Івано-Франківської області вранці 12 жовтня 2021 року стався землетрус.

Підземні поштовхи о 10:25 зафіксував Головний центр спеціального контролю, інформує «Публіцист».

Епіцентр розташовувався в районі сіл Солотвин та Дзвиня Івано-Франківської області на глибині 5 кілометрів. Магнітуда сягнула 2,0 бала за шкалою Ріхтера.

«Повідомлення про землетрус 12 жовтня, в 07 год. 25 хв 54,3 c (по Гринвічу) або 10 год. 25 хв 54,3 c (по Києву), в Україні, Івано-Франківська обл., Надвірнянський район, в районі с. Битьків та с. Пасічна, по даних обробки мережі сейсмічних станцій відділу сейсмічності Карпатського регіону ІГФ НАН України зафіксовано землетрус. Координати епіцентру: широта 48.61 гр., довгота 24.46 гр. Магнітуда по довжині запису МD=2.1, клас К=7.9. Глибина гіпоцентру 7.4 +-3.8 km. З населених пунктів інформація не надходило», - відзначили в Департаменті цивільного захисту Львівської облдержадміністрації.

За класифікацією землетрусів відноситься до невідчутним. За розрахунками інтенсивність коливань - лежить нижче межі чутливості людей.

Протягом 2021 року на території Богородчанського району Івано-Франківської області вже був зареєстрований землетрус. Він стався 13 липня і магнітуда склала 2,3 бали за шкалою Ріхтера.

Попередній землетрус в Україні було 23 вересня на території Тернопільської області і він налякав влюдей, оскільки був фізично відчутний, що буває дуже рідко в Україні. Магнітуда підземних поштовхів становила 4,3. За класифікацією цей землетрус є помірним, тому люди відчували його, перебуваючи всередині приміщення. 

Шкала Ріхтера - як вимірюють силу землетрусів

Розрізняють магнітудну шкалу Ріхтера і 12-бальну макросейсмічну шкалу - Шкала інтенсивності землетрусів Меркаллі.

Магнітуда землетрусу - величина, що характеризує енергію, яка виділилася в епіцентрі землетрусу у вигляді сейсмічних хвиль. Шкала запропонована американським сейсмологом Чарльзом Ріхтером в 1935 році, це десятковий логарифм переміщення голки стандартного сейсмографа, розташованого на відстані не більше 600 км від епіцентру.

Збільшення магнітуди на 1 одиницю відповідає збільшенню енергії землетрусу приблизно в 32 рази. На планеті Земля магнітуда за шкалою Ріхтера не може бути більша 9 одиниць - це обумовлено фізичними параметрами будови земної кори.

Існує велика кількість сейсмічних шкал, які можна звести до трьох основних груп. У великій частині світу використовують 12-бальну шкалу МSK-64 (Медведєва-Шпонхойера-Карника), в країнах Латинської Америки прийнята 10-бальна шкала Россі-Фореля (1883), в Японії - 7-бальна шкала.

Безкоштовна крипта в Телеграмі Крипта по-українськи
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Опитування
Як ви оцінюєте президенство Володимира Зеленського?
Цікаві Новини
Американця, якого в Росії засудили за шпигунство, відправили до карцеру через незнання російської мови
Американець, який штурмував Капітолій, просить політичного притулку у Білорусі
Опубліковано відео, на якому Саакашвілі їсть в грузинській в'язниці
Перша у світі країна запровадила обов'язкову вакцинацію дітей від COVID-19
Googlе заблокував YouTube-канал Слідчого комітету Білорусії через санкції

Новини тижня

Мультимедіа
В Україні вперше почали виготовляти власні боєприпаси для гранатометів (ФОТО)
В Україну прибула партія ПТРК Джавелін від США
У Москві відвалилася частина Кремля (ВІДЕО)
СБУ затримала бойовика «ЛНР», який працював на ФСБ Росії
На Харківщині масово продавали підроблені ПЛР-тести і сертифікати про вакцинацію