Росія викрала формулу вакцини AstraZeneca і використовувала її для розробки свого препарату «Супутник».
Про це повідомляє авторитетна британська газета «The Sun», інформує «Публіцист».
Як йдеться в публікації, британські спецслужби повідомили уряду країни про те, що російський агент викрав формулу вакцини від COVID-19 AstraZeneca, щоб використовувати її в Росії при розробці власного препарату «Супутник V».
Спецслужби Великобританії стверджують, що мають докази того, що РФ викрала формулу британської вакцини від ковіду. При цьому наголошується, що секретні дані були викрадені особисто іноземним агентом.
Рекомендуємо: Чи є побічні ефекти після вакцинації Pfizer і Moderna: результати дослідження
Варто зазначити, що обидві вакцини щеплення є аденовірусні, тобто вони використовують інші віруси, щоб навчити імунну систему організму боротися з коронавірусів. Також цікаво, що ще в минулому році в Британії велися розмови про російських шпигунів навколо вакцини.
Що таке вакцина Супутник V?
Російська вакцина «Супутник V» (реєстраційне найменування - «Гам-КОВІД-Вак») була зареєстрована в Росії 11 серпня 2020 року. Це векторна вакцина, яка працює на основі двох типів аденовірусу людини. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.
Нагадуємо: Перші ліки від ковіду пройшли клінічні випробування
За даними Російського фонду прямих інвестицій, російський препарат «Супутник 5» схвалили для використання вже в 70 країнах світу.
Зазначимо, що цю вакцину критикувало наукове співтовариство, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95% ефективності.
Що таке вакцина AstraZeneca?
AstraZeneca plc - англо-шведська фармацевтична компанія, зареєстрована у Великій Британії
AstraZeneca - також векторна вакцина від коронавірусу, в якій генетичну інформацію вірусу SARS-CoV-2 в організм людини доставляє носій на основі аденовірусу шимпанзе. Її почали виробляти в червні 2020 року до закінчення тестування, офіційно Британія схвалила вакцину в грудні минулого року.
Європейське агентство з лікарських препаратів схвалило вакцину AstraZeneca в січні 2021 року. Спершу ефективність вакцини встановили на рівні близько 60%, але в березні AstraZeneca оновила своє дослідження і підняла ефективність до 76%. Нове дослідження, проведене у вересні, показало 74% ефективності препарату.
🔰 Безкоштовна крипта в Телеграмі Крипта по-українськи