Жодна з медичних масок від вірусів не може забезпечити повного захисту, однак, вона можа допомогти у зменшенні вірогідності зараження, у тому числі ковід під час карантину.
Як повідомляє «Oxford University Press», дослідження щодо ефективності захисту від коронавірусу масок провели вчені Університету Меріленда, США, інформує «Публіцист».
Так, було визначено, що логіка мутацій вірсу COVID-19 полягає в тому, щоб пристосуватися якнайкраще розповсюдженням повітряно-краплинним шляхом.
Читайте також: Як вигядає міжнародне свідоцтво про вакцинацію і як його заповнити
Зазначається, що аерозольна інфекційність і вплив масок вивчені недостатньо добре. Вчені провели кількісне і послідовне визначення вірусної РНК, культивування вірусу і аналіз сироваток на антитіла.
Дослідження проводилося протягом року в 2020-2021 роках, в ньому взяли участь 49 осіб, у яких підтвердилося зараження штамом Альфа і більш ранніми видами коронавіруса.
Чи потрібно використовувати маски?
Пацієнти дихали 30 хвилин в маці і без неї, після чого біологи вивчали якість повітря за допомогою апарату Gesundheit-II. В результаті кількість частинок вірусу хворими Альфа-штамом було в 43-100 разів більше, ніж у інфікованих іншими коронавірусами.
Коронавірус розвивається в напрямку більш ефективного створення аерозолів, а маски вільного крою забезпечують значний, хоч і не дуже великий скромний контроль над джерелом.
Нагадуємо: Чи є побічні ефекти після вакцинації Pfizer і Moderna: результати дослідження
Тому, висновок вчених полягає в тому, що поки рівень вакцинації не стане дуже високим, необхідно продовжувати багаторівневий контроль і використовувати маски і респіратори.
На що потрібно звернути увагу при виборі виду маски?
Якщо вам потрібно купити захисну маску обов'язково подивіться на маркування, яке вказує спосіб її застосування і цільове призначення, а також на склад, щоб переконатися у відсутності алергічної реакції на матеріал.
Правила правильного носіння маски - захисна маска повинна щільно прилягати до обличчя і повністю закривати рот і ніс.
Нагадуємо: використання даного засобу захисту ефективно тільки з іншими методами профілактики - мінімізацією контактів, гігієною рук, дезінфекцією предметів.
Чи потрібно надягати маску для прогулянки?
Носіння масок на вулиці не має відношення до захисту від коронавірусу. По повітрю COVID-19 не літає, тому максимум, що може зробити маска в цьому випадку, - забитися дрібним дорожнім пилом і ускладнити дихання, що особливо небезпечно для тих, хто страждає на бронхіальну астму або дихальною недостатністю.
Читайте також: Кому потрібна третя доза вакцини від COVID-19: Рекомендації від ВООЗ
Маску носять для того, щоб захистити оточуючих, якщо ви інфіковані і поширюєте вірус. Тому під час ходьби або бігу краще носите пов'язку з собою, щоб при зустрічі з іншими людьми мати можливість швидко надіти її.
Чи можна обробляти маски ефірними маслами або спиртом для більшого захисту?
У соціальних мережах з'явилася інформація про те, що має сенс просочувати медичні маски прополісом, антисептиками (перекисом водню, хлоргексидином, спиртом), ефірними маслами (евкаліпта, чайного дерева, ялиці, герані). Але для захисту від інфекцій і вірусів важливий саме механічний бар'єр, а не просочення. Нанесення антисептиків і масел може привести до алергічної реакції.
Як правильно зняти маску і випрати її, якщо вона багаторазова?
Щоб зняти маску, тримайтеся за зав'язку або гумку ззаду, не торкаючись до передньої частини. До прання помістіть її в пакет і герметично закрийте. У домашніх умовах можна випрати маску з милом або миючим засобом, але окремо від інших речей. Після цього рекомендується обробити паром за допомогою праски або парогенератором. Потім пропрасуйте гарячою праскою без пари - для видалення вологи. Маска повинна бути повністю сухою.
Підписуйтеся на наш Телеграм і Фейсбук