Новини » Політика » Зеленський ліквідував державний концерн «Укроборонпром»
Останні новини
Всі новини

Зеленський ліквідував державний концерн «Укроборонпром»

Укроборонпром

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про ліквідацію державного концерну «Укроборонпром». Про це в неділю, 2 жовтня, повідомили в прес-службі Верховної Ради, інформує «Публіцист».

Депутати ради проголосували за даний законопроект 13 липня, ініціативу підтримали 256 парламентаріїв.

«Повернуто з підписом від президента», - зазначено в картці закону на сайті парламенту.

Як прокоментували новину в «Укроборонпромі», цей закон покликаний зміцнити обороноздатність країни, «структурно перезавантажити 118 розрізнених підприємств« Укроборонпрому ».

«Державні і казенні підприємства - учасники концерну будуть перетворені в господарські товариства, які, в свою чергу, об'єднають за галузевою ознакою: бронетехніка, радарні системи, високоточне озброєння і боєприпаси, морські системи, авіаремонт і спецекспортери. При цьому єдиним власником таких галузевих науково-виробничих об'єднань буде держава в особі Кабінету Міністрів України », - йдеться на сайті держконцерну.

28 вересня директор із закупівель «Укроборонпрому» Роман Аврамов розповів, що українським підприємствам оборонно-промислового комплексу не вистачає більше 3 тисяч комплектуючих з Росії.

За його словами, на 2014 рік залежність підприємств концерну від комплектуючих російського виробництва становила понад 12 тисяч номенклатур різних видів продукції. При цьому протягом періоду з 2014 по 2019 рік була проведена заміна близько 4,5 тисяч позицій номенклатур товарів.

Україна в 2017 році взяла на себе зобов'язання провести реформу «Укроборонпрому», яка передбачає створення професійної і незалежногї наглядової ради, приватизацію або передачу в управління профільним міністерствам збанкрутілих підприємств концерну і тих, які не пов'язані з оборонним комплексом, об'єднання стратегічних підприємств в шість холдингів, перетворення самого концерну в акціонерне товариство. Критики реформи заявляли, що, по суті, вона передбачає передачу концерну під зовнішнє управління.

Державний концерн «Укроборонпром - об'єднання підприємств оборонно-промислового комплексу України під державним управлінням. До складу концерну входять підприємства ОПК, які здійснюють господарську діяльність у сфері розроблення, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів, а також беруть участь у військово-технічному співробітництві з іноземними державами.

Безкоштовна крипта в Телеграмі Крипта по-українськи
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Опитування
Як ви оцінюєте президенство Володимира Зеленського?
Цікаві Новини
Американця, якого в Росії засудили за шпигунство, відправили до карцеру через незнання російської мови
Американець, який штурмував Капітолій, просить політичного притулку у Білорусі
Опубліковано відео, на якому Саакашвілі їсть в грузинській в'язниці
Перша у світі країна запровадила обов'язкову вакцинацію дітей від COVID-19
Googlе заблокував YouTube-канал Слідчого комітету Білорусії через санкції

Новини тижня

Мультимедіа
В Україні вперше почали виготовляти власні боєприпаси для гранатометів (ФОТО)
В Україну прибула партія ПТРК Джавелін від США
У Москві відвалилася частина Кремля (ВІДЕО)
СБУ затримала бойовика «ЛНР», який працював на ФСБ Росії
На Харківщині масово продавали підроблені ПЛР-тести і сертифікати про вакцинацію