Новини » Економіка » В Україні змінили правила обліку природного газу з кубічних метрів на кіловат-годину
Останні новини
Всі новини

В Україні змінили правила обліку природного газу з кубічних метрів на кіловат-годину

правила обліку природного газу

Верховна Рада змінила правила обліку природного газу в Україні з кубічних метрів на кіловат-годину з 1 квітня 2022 року.

За ухвалення відповідного законопроекту №2553 у другому читанні проголосувало 250 депутатів за мінімально необхідних 226 голосів, інформує «Публіцист».

Після переходу на енергоодиниці платити доведеться лише за кількість спожитої енергії, а не за обсяг газу (ціна за куб газу).

«З 1 травня 2022 року ми відійдемо від радянської системи обчислення об'єму газу та перейдемо до європейської методики обчислення, а саме кВТ-год», - пояснив під час виступу один із авторів законопроєкту Андрій Жупанин.

Згідно з пояснювальною запискою, облік природного газу в Україні здійснюється в кубічних метрах, а в країнах ЄС облік природного газу здійснюється в одиницях енергії. При цьому вже на сьогодні існують певні адміністративні труднощі при оформленні імпортованого природного газу з країн ЄС або його закачуванні до газосховища в режимі митного складу, оскільки газ з Європи заходить на митний кордон України в обсягах енергії (кВт.год), а потім, розрахунковим шляхом визначається в кубічних метрах.

При цьому облік газу одночасно і в кубічних метрах, і в одиницях енергії створює незручності та розбаланси даних та перешкоди для розвитку ринку природного газу в Україні та його інтеграції до Європейського газового ринку.

Читайте також: В Україні заборонили приймати на депозити російські рублі

Також автори законопроекту вважають, що розрахунки за кубічні метри спожитого газу нівелюють права споживача не платити за неякісний газ чи сплачувати його меншу вартість. Тобто споживач незалежно від якості газу має сплатити повну вартість за його обсяг.

У пояснювальній записці зазначається, що ухвалений у другому читанні законопроект дозволяє запровадити диференціацію вартості газу, виходячи з показників його якості як товару, а також привести параметри газу на українському ринку до його параметрів на митному кордоні України з Європейським Союзом. Це дасть передумови для інтеграції українського ринку із газовим ринком ЄС та залучити європейських партнерів до використання газотранспортної системи України та її газосховищ.

Читайте також: «ПриватБанк» ввів ліміт кількості переказів з картки на картку

Разом з тим, у ході засідання комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг голова комітету Андрій Герус вніс до законопроекту правки, які дозволяють Національній комісії здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг тимчасово до 31 березня 2022 року встановлювати граничні ціни для постачальника останньої надії продажу ПОН газу побутовим споживачам, бюджетним установам, підприємствам теплокомуненерго та ОСББ.

Безкоштовна крипта в Телеграмі Крипта по-українськи
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Більше по темах: газ
Поділитися новиною:
Опитування
Як ви оцінюєте президенство Володимира Зеленського?
Цікаві Новини
Американця, якого в Росії засудили за шпигунство, відправили до карцеру через незнання російської мови
Американець, який штурмував Капітолій, просить політичного притулку у Білорусі
Опубліковано відео, на якому Саакашвілі їсть в грузинській в'язниці
Перша у світі країна запровадила обов'язкову вакцинацію дітей від COVID-19
Googlе заблокував YouTube-канал Слідчого комітету Білорусії через санкції

Новини тижня

Мультимедіа
В Україні вперше почали виготовляти власні боєприпаси для гранатометів (ФОТО)
В Україну прибула партія ПТРК Джавелін від США
У Москві відвалилася частина Кремля (ВІДЕО)
СБУ затримала бойовика «ЛНР», який працював на ФСБ Росії
На Харківщині масово продавали підроблені ПЛР-тести і сертифікати про вакцинацію