Україна планує збудувати завод та налагодити виробництво розвідувально-ударного безпілотного комплексу «Байрактар».
Про це заявив посол України в Туреччині Василь Бондар в інтерв'ю українській службі «Радіо Свобода», інформує «Публіцист».
За його словами, зараз вирішується питання щодо виділення земельної ділянки, щоб розпочати будівництво центру зберігання та ремонту безпілотників. Також паралельно ведеться робота зі створення виробничих потужностей та випуску «Байрактарів» в Україні.
Василь Бондар зазначив, що ці безпілотники зацікавили вже багато країн, наприклад, Киргизстан. За його словами, виробничі потужності в Туреччині достатньо заповнені, тому додаткові виробничі потужності повного циклу також і на користь турецької сторони – щоб освоювати нові ринки.
Нагадаємо, україна підписала договір про покупку партії турецьких ударних безпілотників «Байрактар» на початку 2019 року. З чотирма ракетами на підвісці він може перебувати в повітрі від 12 до 24 годин, а за допомогою високоточних бомб може вражати цілі у радіусі восьми кілометрів.
Читайте також: Нацгвардія міняє радянські АК і СВД на українські гвинтівки UAR-15 і UAR-10
Наприкінці жовтня українська армія повідомила, що вперше застосувала «Байрактар» (Bayraktar TB2) для удару по артилерійських позиціях поблизу селища Гранітне. Звідти вели обстріл українських позицій.
Читайте детальніше про Bayraktar: Україна вперше використали БПЛА «Байрактар» проти бойовиків на Донбасі
Після використання Україною турецьких безпілотників занепокоєння висловили Франція та Німеччина. У МЗС Німеччини наполягають: у зоні конфлікту можуть літати лише безпілотники Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). «Байрактари» до їхнього числа не входять.
Пізніше Туреччина заявила, що не хоче, щоб Україна використовувала назву «турецький Байрактар».
Підписуйтеся на наш Телеграм і Фейсбук