Українська армія вперше застосувала на Донбасі розвідувально-ударний безпілотний комплекс «Байрактар» турецького виробництва.
Про це повідомляє прес-службу Генерального штабу Збройних сил України, інформує «Публіцист».
Як наголошується, бойовий безпілотник не перетинав лінію зіткнення і був застосований «з метою змушення ворога до припинення вогню».
Як зазначається, батарея гаубиць Д-30 російсько-терористичних військ 50 хвилин здійснювала обстріл позицій Об’єднаних сил в районі населеного пункту Гранітне, у результаті чого 2 військовослужбовці Збройних Сил України зазнали поранення, один з них загинув.
Читайте також: Нацгвардія міняє радянські АК і СВД на українські гвинтівки UAR-15 і UAR-10
Повідомляється, що ракетним ударом з безпілотника було знищено одну артилерійську зброю противника. Застосування БПЛА стало відповіддю на обстріл.
Також було опубліковано відео з обстрілом позицій бойовиків.
Що таке Байратрак?
► Які головні особливості Bayraktar ?
Апарат може безперервно перебувати у повітрі до двох діб і у 2014 році побив рекорд тривалості польоту серед безпілотників свого класу (24 години 34 хвилини на висоті 8 км).
Такі апарати можуть вражати мету з 7-кілометрової висоти, залишаючись невразливими для багатьох застарілих або низьковисотних зенітно-ракетних комплексів супротивника.
► Яка ціна Байрактар ТБ2?
Основні технічні характеристики безпілотника Bayraktar TB2:
- довжина: 6,5 м
- розмах крил: 12 м
- максимальна злітна маса: 650 кг (до чотирьох ракет на підвісці)
- вантажопідйомність: 55 кг
- максимальна швидкість: 222 км/год
- крейсерська швидкість: 130 км/год
- радіус дії комплексу: 150 км, оновлена версія – до 300 км
- стеля: 8200 м
- автономність: 24 години
Безпілотник може бути оснащений керованими ракетами та авіаційними бомбами.
Ще одна його перевага — камери з високою роздільною здатністю та сучасним програмним забезпеченням. Камера Wescam MX-15 забезпечує чудову роздільну здатність, велику дальність виявлення та супроводу цілі, можливість ведення розвідки за допомогою оптико-електронної станції.
Читайте також: Пісня «Батько наш - Бандера» стала вірусною в Україні та породила флешмоб
Туреччина вперше застосувала такі безпілотники у 2014 році в Курдистані, відтоді вони активно використовувалися у багатьох інших військових кампаніях, зокрема, іншими країнами. Серед таких прикладів — операція Оливкова гілка в Сирії (2018) та війна в Лівії, де БПЛА використала сама Туреччина, а також війна в Нагірному Карабаху (осінь 2020 року), де Байрактарт на озброєнні армії Азербайджану відіграли величезну роль у розгромі вірменських військ. Після цих кампаній Байрактари стали називати «зіркою» на ринку дронів.
Згідно з оприлюдненою у 2020 році Візією розвитку ЗСУ, протягом найближчих 10 років на озброєнні української армії мають з'явитися від шести до 12 комплексів Bayraktar TB2 — тобто з'явиться до 48 безпілотників Bayraktar в Україні (6-12 станцій управління по 3-4 безпілотники на кожну).
Читайте також: В Луганській області вперше за 30 років відбувся військовий парад
Станом на жовтень 2021 року Україна має на озброєнні 12 Байрактарів, проте досі вони жодного разу не застосовувалися з бойовою метою.
Україна підписала договір про купівлю партії турецьких ударних безпілотників «Байрактар» на початку 2019 року. З чотирма ракетами на підвісці він може перебувати в повітрі від 12 до 24 годин, а за допомогою високоточних бомб може вражати цілі у радіусі восьми кілометрів.
🔰 Безкоштовна крипта в Телеграмі Крипта по-українськи