На 85-му році життя помер Віктор Брюханов - перший директор Чорнобильської атомної електростанції та відповідальний за аварію на ЧАЕС.
Про це повідомляє державне підприємство «Чорнобильська АЕС», інформує «Публіцист».
Відомо, що Віктор Брюханов раніше переніс кілька інсультів.
Хто такий Віктор Брюханов
Віктор Петрович Брюханов народився 1 грудня 1935 року в Ташкенті. У 1966 році запрошений працювати на Слов'янську ТЕС, де працював до 1970 року, закінчив на посаді заступника головного інженера.
Нагадуємо: Помер лідер українського гурту «Мертвий півень» Михайло Барбара
Віктор Брюханов був призначений директором Чорнобильської АЕС ще до її побудови, в 1970 році. Спочатку він очолював будівництво, а потім експлуатацію станції.
26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталися два вибухи - відомі як Чорнобильска катастрофа (аварія на чорнобильській АЕС). В результаті повністю зруйнувався реактор четвертого енергоблоку станції, що призвело до найбільшої катастрофи за всю історію атомної енергетики. У тому ж році Брюханова і ще п'ятьох осіб заарештували і судили. Він отримав 10 років позбавлення волі.
У Брюханова була інвалідність другої групи. До 1991 року він відбував покарання в колонії Луганської області, де працював слюсарем в котельні. Йому вдалося за допомогою адміністрації колонії подати на умовно-дострокове звільнення і завдяки позитивній характеристиці вийшов на свободу. Пісояц цього Брюханов влаштувався на роботу в «Укрінтеренерго».
Раніше повідомлялося: Помер 47-річний творець українських сайтів Infostore, EX.UA та Fex.net Олексій Мась
Залишену сім'єю Брюханова квартиру в Прип'яті організатори напівлегальних екскурсій в «зоні відчуження» ЧАЕС показують всім охочим. Після звільнення там побував і сам екс-директор ЧАЕС та був шокований побаченим безладом та розграбуванням.
У квітні 2021 року Служба безпеки України оприлюднила секретні документи щодо катастрофи на Чорнобильській АЕС. Серед опублікованих документів КДБ була і перша доповідь про вибух на ЧАЕМ від Віктора Брюханова.
Чорнобильська аварія - причини і наслідки, коли сталася
26 квітня 1986 року під час проведення проектних випробувань на ЧАЕС стався вибух, який повністю зруйнував четвертий реактор і викликав сильне забруднення. В результаті цієї аварії було повністю евакуйовано населення Прип'яті, Чорнобиля та всіх інших населених пунктів в 30-кілометровій зоні.
У момент аварії на ЧАЕС загинули двоє людей, а пізніше від радіоактивного опромінення протягом трьох місяців помер ще 31 чоловік. А ліквідатори аварії та жителі поблизу Прип'яті отримали величезну дозу опромінення.
Читайте також: Помер знаменитий український народний синоптик Леонід Горбань
Наслідки аварії на Чорнобильській АЕС досі відчуває чимала частина України та населення країни, у першу чергу - екологічні. Причини аварії на Чорнобильській АЕС досі суперечливі. Достеменно відомо лише те, що катастрофа в Чорнобилі стала наслідком як безвідповідальності радянської влади, так і працівників електростанції.
Підписуйтеся на наш Телеграм і Фейсбук