Український інтернет-підприємець і розробник Олексій Мась помер 8 жовтня у віці 47 років.
Про це в соціальній мережі Facebook розповів його брат Віктор Мась, інформує «Публіцист».
З якою хворобою боровся Олексій Мась – родичі поки не повідомляють. Однак вона була серйозною, оскільки, за словами родичів, бізнесмену доводилося скасувати всі зустрічі.
Хто такий Олексій Мась?
Олексій Мась народився в Києві у1974 році. З 1993 року працював в інституті ДНДІАСБ. З 1995 по 1997 рік працював у відділі програмних засобів банку «Український капітал». З вересня 1997 до березня 2000 року був провідним фахівцем НБУ. У січні 1999 спільно з Русланом Дмітраковічем створив і запустив Українську банерну мережу (УБС).
був одним з перших українських IT-підприємцем уанету. Серед його творінь чимало популярних іукраїнських нтернет-проектів.
- У 2004 році він створив файлообмінник Infostore - найпопулярніший у Україні файлообмінник, який був закритий у 2008 році, оскільки сервери вилучили охоронці. Причиною стало поширення користувачами порнографії.
- У 2009 году в Україні запрацював новий сайт EX.UA. Його можна було використовувата для поширення файлів будь-которого формату. Ресурс намагалися закрити двічі – у 2012 та у 2016 роках, тому команда вирішила створити новий файлообмінник.
- Новий ресурс Fex.net став анонімним, а інформація захищалася цифровим ключем. Обмеження щодо розміру файлів зняли, однак був встановлений чіткий термін зберігання – 7 днів з моменту завантаження. Цей файлообмінний і досі працює та є популярним серед українських користувачів.
- Поштовий сервіс Mail.ua також був здобутком Олексія. Пізніше він був проданий російському Mail.ru за півмільйона доларів, після чого українські користувачі перейшли на російську платформу
- Також він один з ідейних натхненників і організаторів iForum.
- Кілька років Олексій пропрацював в «Київстар» радником з IT та digital-напрямку колишнього президента компанії Петра Чернишова. Його завданням був пошук стартапів для інтеграції в компанію.
- У 2019 він пішов з корпорації заради власного проекту - «крафтових соцмереж». Це онлайн-спільноти, створені під індивідуальні потреби замовника. Олексій говорив, що у його проекту є потенціал стати українським «єдинорогом» - стартапом з капіталізацією в мільярд доларів.