Верховна Рада України призначила своїм головою Руслана Стефанчук, який обіймав до цього посаду першого віце-спікера.
Про це стало відомо в ході засідання українського парламенту, інформує «Публіцист».
«За» таке рішення проголосував 261 депутат. Зокрема, 222 голоси віддала фракція «Слуга народу», 18 - група «Довіра», 15 - група «За майбутнє», ще 6 - позафракційні нардепи.
«Проти» проголосували по одному депутату від фракцій «Слуга народу» та «Батьківщина», а також один позафракційний нардеп.
Перед цим у Раді пройшло рейтингове голосування за наявними кандидатур на посаду спікера. Стефанчука підтримали 257 депутатів (3 проти), депутата від «Європейської солідарності» Яну Зінкевич - 146 (2 проти), а депутата Олексія Гончаренка від тієї з партії - 44 (151 голоси проти).
У свою чергу, керівник фракції «Голос» Ярослав Железняк і позафракційний депутат Гео Лерос, які раніше претендували на ці посади, зняли свої кандидатури.
Нагадаємо, що 7 жовтня парламент 284 голосами проголосував за відставку з посади голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.
Варто зазначити, що 6 жовтня президент Володимир Зеленський звільнив Стефанчук від виконання обов'язків свого представника в парламенті, ніж той займався з 2019 року.
Хто такий Руслан Стефанчук
Руслан Стефанчук потрапив у Верховну Раду України, балотуючись під №2 за списком партії «Слуга народу». Цікаво, що очолював партійний список партії Дмирто Разумков. У день початку роботи парламенту 9-го скликання Разумков був обраний його головою, а Стефанчук - першим заступником голови.
До цього, в травні-червні 2019 року, Стефанчук також був радником президента. В ході президентської виборчої кампанії кандидат Зеленський представляв соратника як ідеолога «Слуги народу» і одного з головних членів своєї команди.
Нагадаємо: Зеленський закликав Верховну Раду і уряд прискорити реформи в Україні
До цього Стефанчук в політиці не був, займаючись лише науково-освітньою діяльністю.
Професійна кар'єра Руслана Стефанчука:
- з 2005 по 2011 рік - проректор з наукової роботи Хмельницького університету управління та права. До цього займав в даному виші позиції асистента кафедри, старшого викладача, завідувача кафедри, доцента і професора кафедри цивільно-правових дисциплін.
- У 2011-2013 роках нинішній спікер був завідувачем відділом проблем розвитку національного законодавства Інституту законодавства Верховної Ради.
- в 2013-2014 - завідувачем кафедри цивільно-правових дисциплін Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів.
- в 2014-2016 роках - проректор Національної академії прокуратури.
- З 2016 року - проректор з наукової роботи Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів.