Південна Корея видала США росіянина, підозрюваного у причетності до хакерського угрупування.
Про це повідомляє південнокорейська агенція Yohnhap, інформує «Публіцист».
За даними Мін'юсту Республіки Корея його звинувачують у використанні вірусного програмного забезпечення TrickBot для проведення кібератак з метою крадіжки та вимагання грошей, за допомогою якого, як передбачається, було викрадено десятки мільйонів доларів.
Ім'я росіянина не розголошується, проте відомо, що він діяв у складі злочинної групи. Жертвами хакерів ставали як компанії, так і приватні особи.
Читайте також: Розробника криптовалюти Ethereum посадять на 20 років за співпрацю з КНДР
За даними видання The Record, громадянина Росії затримали минулого тижня під час спроби вилетіти на батьківщину. До Південної Кореї він прилетів у лютому 2020 року і застряг там через пандемію коронавірусної інфекції. Коли обмеження на авіаперельоти було знято, з'ясувалося, що минув термін дії паспорта росіянина. Він подав документи на отримання нового паспорта і мешкав весь цей час у квартирі в Сеулі.
Згідно з матеріалами справи, росіянин у 2016 році відповів на оголошення про вакансію розробника додатку для вимагання грошей. Він відповідав за компонент програми, що взаємодіє з браузерами. Російська влада висилку поки не коментувала.
У США жертвами Trickbot ставали банки, юридичні компанії, комунальні служби, університети та місцеві органи влади. У США вказували, що вірус Trickbot заразив мільйони комп'ютерів у всьому світі, і через неї шахраї отримували банківські дані та надсилали вимоги викупу.
Читайте також: В Росії вводять обов'язкову реєстрацію в месенджерах за паспортом
У лютому 2021 року в Суринамі за підозрою в участі у цьому угрупуванні затримали Аллу Вітте – 55-річну уродженку Ростова-на-Дону. У прес-релізі Мін'юсту США повідомлялося, що їй загрожує до 85 років ув'язнення. Разом із нею у справі проходять шість спільників. Відомо, що п'ятеро із них – росіяни.
Trickbot - це один із домінуючих банківських троянів, який регулярно доповнюється новими можливостями, функціями та векторами розповсюдження.
Підписуйтеся на наш Телеграм і Фейсбук